Tanie pokoje na wczasy

wczasy, wakacje, urlop

 

Drężno

09 November 2011r.

Drężno Wieś letniskowa na Pojezierzu Drawskim nad jeziorem moreny dennej — Studnica (pow. 102 ha) w odległości 9 km od Wierzchowa, na szlaku kajakowym Pętli Szczecineckiej.


Drzewiany

09 November 2011r.

Drzewiany Wieś położona na Pojezierzu Bytowskim przy skrzyżowaniu dróg: Bobolice — Polanów oraz Biały Bór — Koszalin, w gminie Bobolice. Na północ od wsi znajdują się dwa jeziora: Kwiecko i Kamienno z elektrownią szczytowo-pompową, natomiast na wschód — Jezioro Bobęcińskie, o kryształowo czystej wodzie, otoczone lasami. Występowanie dużych kompleksów leśnych i terenów o znacznych różnicach wysokości sprawia, że są to obszary wyjazdów sobotnio-niedzielnych mieszkańców Koszalina (grzybobranie, jagody itp.).


Gąski

09 November 2011r.

Gąski. Wieś letniskowa położona na Wybrzeżu Słowińskim, w strefie chronionego krajobrazu, na "Koszalińskim Szlaku Nadmirskim" przy trasie Sarbinowo — Ustronie Morskie. W miejscowości znajdują się liczne zakładowe ośrodki wczasowe. Na uwagę zasługuje latarnia morska zbudowana w 1878 r. (wysokość 51 m.) — udostępniona do zwiedzania. Wieś liczy około 400 stałych mieszkańców; leży w gminie Mielno. W pobliskim sąsiedztwie (2 km na płd.-wsch. od wsi) na terenie PGR Gąski, koło pałacyku rośnie świerk "Józef" — pomnik przyrody (350 lat, obwód — 6 m). Wokół drzewa — w odległości kilku metrów — świerki z zakorzenionych niegdyś gałęzi głównego pnia.


Kluczewo

09 November 2011r.

Kluczewo Wieś letniskowa położona na Pojezierzu Drawskim przy trasie Czaplinek — Połczyn Zdrój, między jeziorem Prosino, a najbardziej na północ wysuniętą wąską zatoką Jeziora Drawskiego na szlaku "Solnym", w strefie chronionego krajobrazu. Na północ od wsi znajdują się tereny o wyjątkowo wysokich walorach dla turystyki krajoznawczej (znaczine kompleksy leśne, duże deniwelacje), między innymi Dolina Pięciu Jezior.


Kołobrzeg

09 November 2011r.

Kołobrzeg Miasto turystyczno-wczasowe przy ujściu Parsęty do Bałtyku. W Kołobrzegu zaczyna się "Koszaliński Szlak Nadmorski" i dawiny szlak "Solny", przechodzi szlak "Wybrzeża" oraz kończy się kajakowy szlak rzeką Parsętą. Miejscowość położona na płacie moreny dennej, otoczonej terenami podmokłymi w strefie chronionego krajobrazu. Pas wzniesień utrwalonego wału wydmowego stanowi naturalną osłonę od wiatrów północnych. Kołobrzeg posiada jedną z piękniejszych plaż na Środkowym Wybrzeżu.


Koszalin

09 November 2011r.

Koszalin Miasto położone w odległości 8 km od morza na falistej morenie dennej Równiny Białogardzkiiej, u podnóża moreny czołowej zwanych wzgórzami chełmskimi (szczyt Krzyżanka — 137 m npm) na główinym szlaku kołowym "Wybrzeża". W Koszalinie bierze początek szlak pieszy do Sośnicy. Morena czołowa pokryta jest kompleksem lasów mieszanych. Przez Koszalin przepływa rzeka Dzierżęcinka (dł. 29 km) uchodząca do przybrzeżnego jeziora Jamno. Rzeka charakteryzuje się znacznym spadkiem; poniżej Koszalina zanieczyszczona jest ściekami komunalnymi. Po obu stronach Dziięrżęcinki aż na Górę Chełmską prowadzi promenada spacerowa. Tereny spacerowe zlokalizowane są w parku z ciekawym drzewostanem; pomniki przyrody stanowią w nim:


Krąg

09 August 2011r.

Krąg Miejscowość w odległośi 15 km na północ od Polanowa na głównym szlaku "Krainy Lasów i Jezior" przy trasie: Sławno — Polanów. Położona nad rzeką Grabową wśród zalesionych wzgórz moreny czołowej o znacznych deniwelacjach. W pobliżu znajdują się trzy niewielkie jeziora. We wsi jest park z ciekawymi okazami drzew, w tym 170-letni klon srebrzysty o obwodzie 279 cm.