Tanie pokoje na wczasy

wczasy, wakacje, urlop

  [1]  2  3  Następna >

Jak Polacy dokonują rezerwacji miejsc noclegowych

01 January 2010r.

Z badania przeprowadzonego przez firmę Gemius wynika, że co trzeci internauta w drugiej połowie 2009 roku, zamierza zarezerwować nocleg w hotelu, pokoju gościnnym, czy apartamencie. Respondenci w internecie zamierzają szukać przede wszystkim informacji o miejscach noclegowych, samej rezerwacji dokonają już nie poprzez sieć. Po powrocie z urlopu, prawie dwie trzecie ankietowanych zamierza wystawić recenzję miejsca pobytu.


Wypoczynek nad morzem bałtyckim

07 September 2009r.

Pytanie dotyczące miejsca, w którym spędzimy przyznany nam urlop corocznie zadaje sobie całe mnóstwo osób. Najlepiej jest podjąć decyzję z dużym wyprzedzeniem, gdyż wtedy mamy jeszcze szansę na otrzymanie jakichś rabatów, jak i wybór dogodnego dla nas miejsca, a nie takiego które „zostanie”.


Krynica Morska piękno i wypoczynek nad morzem

07 May 2009r.

Rezerwat “Mewia Łacha” – Utworzony w 1991 w Mikoszewie (gmina Stegna) na powierzchni 131,5 ha, w celu ochrony kolonii lęgowych rybitwy zwyczajnej, białoczelnej, czubatej i popielatej. Występują tu także: czapla siwa, bocian czarny, żuraw, mewy, kolonie ptaków siewkowych i blaszkodziobych, które można tu spotkać w okresie ich wiosennych i jesiennych przelotów.


Kurort Międzyzdroje

07 July 2009r.

Międzyzdroje leżą pośród rozległą plażą z wybrzeżem klifowym a lasami Wolińskiego Parku Narodowego. Czyste wody Zatoki Pomorskiej, dobrany leczniczy mikroklimat, dzika przyroda i prześliczny krajobraz są atrakcją dla tysięcy osób przybywających każdego roku spędzić nocleg w Międzyzdrojach.


zaplanuj wczasy

07 June 2009r.

W zależności od położenia, w które kierujemy się na urlop można osiąść w wielorako usytuowanych pensjonatach. kiedy nasz urlop padł nad zalew, mamy do dyspozycji kwatery rozlokowane niedaleko lub od kolumny nadbrzeżnej wody, z reguły im krócej do wody tym drożej zapłacimy. Jeśli na wypoczynek wybraliśmy się w Karpaty, to sytuacja jest zbieżna, możemy obierać kwatery na skrajach lub w samym centrum gór. Te drugie to często są stanice PTTK.


Żarnowiec - o miejscowości Żarnowiec

02 May 2010r.

Wieś w pobliżu Jez. Żarnowieckiego, w odległości 5 km od morza. Pierwszy raz wzmiankowana w 1220 r. jako Sarnouitz. W dokumencie tym książę gdański Świętopełk potwierdza nadanie wsi cystersom z Oliwy. Osada należała do konwentu oliwskiego od 1215 r. W latach 1253-1257 powstał tu klasztor żeński cysterek. Książęta gdańscy Świętopełk i Mszczuj wsparli nowo powstałą fundację licznymi darowiznami i przywilejami.


Krokowa - pałac w Krokowej

06 May 2010r.

Pałac, dawna rezydencja Krokowskich. Wzniesiony w 2. poł. XIV w. jako dwór obronny, gruntownie przebudowany na barokową rezydencję w końcu XVIII w. Kolejne dwie przebudowy miały miejsce w XIX w. Po wojnie pałac był własnością PGR-u i mieścił Zakład Hodowli Roślin. Zdewastowaną budowlę przejęła na początku lat 90. fundacja polsko-niemiecka utworzona przez mieszkającego w Niemczech potomka rodu, Albrechta von Krockow. Z jego inicjatywy pałac został starannie odrestaurowany. Obecnie mieści się w nim kaszubskie centrum kultury, hotel, restauracja i kawiarnia.


Strona 1 z 3,   [1]  2  3  Następna >