Tanie pokoje na wczasy

wczasy, wakacje, urlop

 

Drzewiany

09 November 2011r.

Drzewiany Wieś położona na Pojezierzu Bytowskim przy skrzyżowaniu dróg: Bobolice — Polanów oraz Biały Bór — Koszalin, w gminie Bobolice. Na północ od wsi znajdują się dwa jeziora: Kwiecko i Kamienno z elektrownią szczytowo-pompową, natomiast na wschód — Jezioro Bobęcińskie, o kryształowo czystej wodzie, otoczone lasami. Występowanie dużych kompleksów leśnych i terenów o znacznych różnicach wysokości sprawia, że są to obszary wyjazdów sobotnio-niedzielnych mieszkańców Koszalina (grzybobranie, jagody itp.).


Grzybowo

09 November 2011r.

Grzybowo Miejscowość w odległości 7 km na zachód od Kołobrzegu, 1,5 km od morza, na pieszym szlaku Kołobrzeg — Dźwirzyno, w strefie chronionego krajobrazu. Na uwagę zasługuje chałupa z XIX w. stanowiąca przyjeleń. Wieś położona na Pojezierzu Drawskim między jeziorem Sarcze (pow. 30 ha) i Jeleń (pow. 17,9 ha), 13 km na zachód od Szczecinka przy trasie Szczecinek — Czaplinek w strefie chronionego krajobrazu. Na zachód od wsi znajdują się tereny o znacznych deniwelacjach i wysokościach bezwzględnych (182 m iipm).


Koszalin

09 November 2011r.

Koszalin Miasto położone w odległości 8 km od morza na falistej morenie dennej Równiny Białogardzkiiej, u podnóża moreny czołowej zwanych wzgórzami chełmskimi (szczyt Krzyżanka — 137 m npm) na główinym szlaku kołowym "Wybrzeża". W Koszalinie bierze początek szlak pieszy do Sośnicy. Morena czołowa pokryta jest kompleksem lasów mieszanych. Przez Koszalin przepływa rzeka Dzierżęcinka (dł. 29 km) uchodząca do przybrzeżnego jeziora Jamno. Rzeka charakteryzuje się znacznym spadkiem; poniżej Koszalina zanieczyszczona jest ściekami komunalnymi. Po obu stronach Dziięrżęcinki aż na Górę Chełmską prowadzi promenada spacerowa. Tereny spacerowe zlokalizowane są w parku z ciekawym drzewostanem; pomniki przyrody stanowią w nim:


MIASTKO — KOSZALIN

05 July 2013r.

MIASTKO — KOSZALIN. 65 km, droga drugorzędna. Na trasie ciekawe krajobrazy moreny czołowej. Wyjazd z Miastka w kierunku pn.-zach. doi. rz. Studnicy. — 13 km Kawcze. Punkt wyjściowy spływu rz. Studnicą i dalej rz. Wieprzą. Letnisko. —17 km Biała. W odl. 6 km na pn. Płocko. Kościół z XVII w., z wieżą, zabytki barokowe, dzwon 1586; pałac XVIII w.28 km Polanów (bocznica trasy 97). 40 km Nacław. Dalej większe kompleksy leśne. — 54 km Maszkowo. Za wsią trasa przecina Gołogóry. — 59 km W lewo, na pd., odgałęzienie drogi do Lubiatowa (4 km) nac J• Lubiatowskim (trasa 97). — 65 km Koszalin